23.06.17

Трамп не хоче називати Росію агресором, – аналітик

Дональд Трамп виявив бажання зустрітися з Петром Порошенком у найбільш зручному для себе форматі, аби уникнути питань преси про російську агресію в Україні.


Таку думку у коментарі сайту "24" висловив аналітик Інституту світової політики Микола Бєлєсков.

За його словами, обом сторонам зустрічі довелося шукати такий формат перемовин, аби після них не треба було проводити спільну прес-конференцію.

Трамп шукав такий формат, аби не відповідати на запитання, чи він вважає війну на Донбасі російською агресією, аби не позбавляти себе можливості для маневру,
– заявив експерт.

Поки що Трамп є чи не єдиним американським політиком, який уникає антиросійської лексики, не полишаючи ілюзій налагодити продуктивні відносини з Росією.

14.06.17

Отмена Юрьева дня правительством Гройсмана

Правительство Владимира Гройсмана представило три концепции реформы: пенсионного обеспечения, здравоохранения и либерализации рынка земель сельхозназначения. У всех этих концепций есть общие черты:
  • Антисоциальная направленность
  • Недемократичность
  • Ориентированность на интересы олигархов
  • Отсутствие экономической необходимости
Эти реформы в среде правящей олигархической тусовки зрели давно, однако, ни Кучма, Янукович на них не решились. Соответственно я давно концептуально критиковал каждую и предлагал содержательную альтернативу в интересах в интересах большинства пока ещё граждан и, по планам олигархов будущего низшего и бесправного сословия. Приведу основные аргументы, а дальше смотрите по ссылкам.

13.06.17

УДАР не хочет пропустить удар: сторонники Виталия Кличко требуют внимания и постов


Депутатская группа УДАР готова напомнить о своем существовании. В кулуарах Верховной рады живо обсуждают возможный выход депутатов группы из состава парламентской коалиции. Неофициально такой сценарий в УДАРе подтверждают. В то же время сторонники мэра Киева Виталия Кличко называют условия, при которых они готовы отказаться от этого сценария, который, в принципе не выгоден ни одной из сторон. 


Речь идет о кадровых решениях. УДАР настаивает на поддержке их кандидатур на главу Счетной палаты и омбудсмена. "Упереться" соратники Виталия Кличко готовы и за Министерство аграрной политики.

12.06.17

Порошенка визнано найбільшим корупціонером в Україні

Також у рейтингу найбільш причетних до корупції – прем’єр Гройсман і "народнофронтовики" Яценюк та Аваков.



Переважна більшість громадян України вважає чинну владу надзвичайно корумпованою.

Про це свідчать результати опитування, проведеного центром соціальних досліджень "Софія", передає кореспондент Поштівки.

Зокрема, 62,3% українців оцінюють рівень корумпованості органів влади як "дуже високий", 25,3% респондентів – як "досить високий", а 8,5% опитаних громадян вважають рівень корупції у країні "значним".

Натомість лише 0,2% респондентів вважає ступінь поширення хабарництва у владі "незначним". Не визначилися із відповіддю – 3,7% опитаних.

Стосовно ж того, хто із українських політиків, на думку громадян, найбільше причетний до корупції, то тут "пальму першості" отримав президент Петро Порошенко. Його ім’я назвали 32,2% опитаних українців.

08.06.17

Маккейн закликав сенат США ввести жорсткі санкції проти РФ



Сенатор США Джон Маккейн наполягає на введені жорстких санкції проти РФ за втручання у американські президентські вибори. Його цитує "Голос Америки" у Твітері.

"Прийшов час для Росії заплатити ціну за нахабний напад на наші вибори. Ось чому ми повинні діяти зараз, ухваливши запропоновану мною поправку (до законодавства Сенату), яка запровадила б жорсткі санкції щодо Росії",- цитує Маккейна видання.

Сенатор підкреслив, що наразі немає часу для зволікання із внесенням відповідних змін.

Тимошенко назвала окружение президента криминальной стаей и пригрозила посадками



Криминальная стая Порошенко сделала «Батькивщину» и ее лидера Юлию Тимошенко главным врагом.


Об этом сама Тимошенко заявила сегодня, отвечая на вопрос журналистов в кулуарах парламента относительно комментариев президента Украины по газовому контракту 2009 года.

«Сегодня вокруг главного олигарха страны Петра Порошенко собралась вся уголовная стая и времен Януковича, и современных политиков, которых он привел. И они выбрали меня и партию «Батькивщина» своим главным врагом, потому что сегодня в стране наибольшая поддержка у меня и у нашей команды », - цитирует ее пресс-служба партии.

Тимошенко отметила, что «Порошенко и его криминальное окружение идут по пути Януковича: они хотят сейчас меня снова судить и бросить в тюрьму за газовый контракт».

07.06.17

Авакову не довіряють 82% українців



81,9% опитаних українців не довіряють міністру внутрішніх справ Арсену Авакову.

Про це свідчать результати опитування проведеного Центром соціальних досліджень "Софія", повідомляє Поштівка.

1% респондентів заявили, що повністю довіряють Авакову, 9% – скоріше довіряють, 23,1% – скоріше не довіряють, 58,8% – зовсім не довіряють, 8,1% опитаних не змогли відповісти.

Опитування проводилося з 26 травня до 1 червня 2017 року у всіх адміністративних областях України (у Донецькій і Луганській областях проводилося на контрольованій владою території, у Криму не проводилося).

Усього було опитано 1217 повнолітніх респондентів методом особистого інтерв'ю вдома. Статистична похибка не перевищує 3%.

Раніше повідомлялося, що НАБУ розслідує покупку лісу фірмою сім'ї Авакова.

03.06.17

Українці можуть опинитися в економічному рабстві

Світ стрімко змінюється, перебуваючи на рубежі IV промислової або технологічної революції, де ми сильно відстаємо, а Кабмін досі не озвучив навіть просто ідеологію нової економічної моделі України.


І на якому місці серед пріоритетів українського уряду держпідтримка інвестицій у людський капітал і стимулювання розвитку внутрішнього ринку колективного інвестування для підтримки точок зростання в реальному секторі економіки?! А адже це прямий обов’язок Кабміну готувати довгострокову стратегію розвитку на 15 років вперед. Так до якого економічного майбутнього готують нас сьогодні Кабмін і Верховна Рада?

І особливо гостро в ці дні постає питання, де брати гроші нашій фінансовій владі, приміром, на погашення держоблігацій? Звичайно, краще всього міністрам і керівництву Верховної Ради було б не морочитися запуском нової економічної моделі і розширенням бази оподаткування, а перекинути ці борги на наступні склади уряду і на платників податків.

Хто наживається на газових схемах

Вартість природного газу для українських громадян є одним з основних чинників, який звужує їх платоспроможність на споживчому ринку і відтак поглиблює кризові явища в системі суспільного відтворення. 

 
Втім, Україна видобуває достатньо власного природного газу, щоб унеможливити прояви встановлення драконівських цін для споживачів.

Офіційний представник Юлії Тимошенко у «тарифних» судових процесах проти уряду та НКРЕКП Олександр Трохимець на своїй сторінці у Facebook, оцінюючи рішення Стокгольмського суду, зазначає, що «міжнародні судові інстанції визнали правоту Юлії ТИМОШЕНКО та не знайшли неправомірності в її діях 2009 року.

Натомість Володимир ГРОЙСМАН на 2-й тиждень свого прем'єрства без жодного економічного підґрунтя (що вже встановлено судом) змінює формулу розрахунку вартості українського газу. Після чого кожен українець купує газ та тепло, яке виробляється на котельнях від спалювання газу, по ціні, ніби цей газ купується в Німеччині на біржі та перекачується в Україну!

Але газ видобувається в Україні і має українську собівартість. Внаслідок такої «реформи» ми переплачуємо мінімум 200$/1000 куб.метрів. І тільки за 8 місяців 2016 року переплатили 32 млрд. грн або 1,23 млрд. $.

Завищені ціни на природний газ надзвичайно деструктивно впливають на подальший розвиток економіки. Громадяни змушені левову частку власних доходів віддавати природним монополіям, які належать олігархічному та транснаціональному капіталу. Прикметна риса економічної політики уряду Гройсмана – відсутність сучасного інструментарію регулювання ринку послуг природних монополій та ринків вуглеводневої сировини.

Український журнал «Економіст»

02.06.17

В Stratfor назвали причины, по которым Россия теряет Украину

Россия теряет Украину ввиду двух причин – снижения значимости русского языка и угрозы беспорядков в РФ.


К такому выводу пришли в частной разведывательно-аналитической компании США Stratfor.

«Две важные и неожиданные, на первый взгляд, причины, по которым РФ теряет, среди прочих соседей, Украину — снижение значения русского языка и серьезная угроза протестов в самой России», — говорится в отчете частной разведки.

Сообщается, что средний возраст в России сегодня чуть меньше 40 лет – так же как в Украине и Беларуси, а это означает, что среднестатистический гражданин этих стран провел менее половины своей жизни при советской власти.

Только около половины населения Средней Азии, где средний возраст меньше 30 лет, вообще познали советскую жизнь. Всего через два десятилетия большинство людей в Евразии не будет иметь прямого опыта или памяти о Советском Союзе. Изменение демографии сулит политическую, экономическую и культурную трансформацию бывших советских государств, что бросает вызов влиянию России в этих странах.

Контроль Порошенко над ситуацией ложен и может взорваться в любой момент — мнение

Меню, которое сейчас может предложить президент Порошенко украинцам – это лишь политические зрелища, а не развитие новой эффективной страны…

Приход Петра Порошенко в 2014 году многие восприняли как случайность, пишет известная тележурналистка Татьяна Даниленко. Майдан и начальная фаза войны не успели выкристаллизовать нового лидера нации, поэтому в результате общего консенсуса – как общества, так и элит – главой государства стал Петр Порошенко.

Он казался адекватной фигурой, осознающей как собственную безальтернативность, так и переходный характер своей власти. Но эти три года показали, что Порошенко категорически не согласен с ролью питательного гумуса для лидеров нового поколения и нового качества. Он зацементировал власть, вопреки всем неблагоприятным обстоятельствам, с которыми может столкнуться президент: войне, экономическому падению, отсутствию коалиции в парламенте и отсутствию собственной команды в целом. Порошенко, которого не воспринимали как серьезный фактор даже партнеры по коалиции, сумел обратить на политическую пользу все вызовы.

01.06.17

У Сенаті США підготували новий проект санкцій проти Росії

Лідери банківського комітету Сенату США від обох партії анонсували план посилення санкцій проти Росії, повідомляє Поштівка.


У законопроекті передбачено зміцнення чинних обмежень та введення нових – проти кількох секторів російської економіки.

Зокрема, санкції можуть торкнутись гірничодобувної промисловості, металургії та залізничного транспорту.
«Незважаючи на санкції, Росія зберігає ворожу силу, розгортаючи військову та пов'язану з кібер-шпигунством діяльність, вдається економічної тактики, аби завдати шкоди Сполученим Штатам і вбити клин між союзниками», – йдеться у заяві комітету.
Сам текст законопроекту оприлюднять пізніше.