29.05.17

Распределение платы за отопление в течение года означает скрытое повышение - эксперт

Тарифы за тепловую энергию оказались настолько астрономическими для украинского потребителя, что решили разбросать эти суммы по году, чтобы они не были настолько бьющими по карману потребителя. Но распределение платы за отопление в течение года означает скрытое повышение


Об этом сообщает экономист Геннадий Рябцев.

Комментируя информацию о том, что украинцам придется платить за отопление даже летом, эксперт отметил, что распределение тарифов за тепловую энергию по году означает их скрытое повышение.

«Для замыливания глаз решили разбросать суммы за тепловую энергию по году, чтобы они не были настолько бьющими по карману потребителя», - отмечает эксперт.

26.05.17

Заява Генпрокурора – підстава для початку процедури імпічменту Президента

Наслідком заяви Генерального прокурора Юрія Луценка у Верховній Раді про те, що формула «Роттердам+» становить корупційну загрозу, має стати відкриття кримінальної справи та початок процедури імпічменту Президента.


Адже цілком зрозуміло, що ця формула була впроваджена і діяла лише за умови схвалення Порошенком і Гройсманом!

Так лідер Громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко прокоментував слова Ю. Луценка під час свого звіту у парламенті щодо схеми закупівлі вугілля за формулою «Роттердам+», яку він назвав ще одною «сторінкою мафіозних загроз».

Микола Томенко нагадав, що П. Порошенко на своїй прес-конференції у червні 2016 року вітав перехід розрахунків тарифів НКРЄ на так звану формулу за ціною вугілля в порту Роттердама, а очільник НКРЄ є колишнім менеджером кампанії «Рошен».

Тому, на думку Миколи Томенка, ця справа, між іншим, дала би змогу реалізувати передвиборчі обіцянки Порошенка і К° про потребу в ухваленні Закону про тимчасові слідчі комісії, спеціальну слідчу комісію та тимчасові спеціальні комісії, якого нині бракує для практичної реалізації процедури імпічменту, передбаченого Конституцією України та Законом «Про Регламент Верховної Ради України».

25.05.17

«Батьківщина»: Земельна реформа від влади – це справжня афера

Так звана земельна реформа, яка сьогодні активно насаджується урядом, коаліційними депутатами та президентом, насправді є земельною аферою.


Про це під час виступу від фракцій у парламенті заявив народний депутат від «Батьківщини» Вадим Івченко.

Вадим Івченко нагадав, що «Батьківщиною» розроблено законодавство щодо трансформації аграрного устрою, Верховна Рада ухвалила закон про стимулювання розвитку сімейних ферм, але це все так і не знайшло відображення в бюджетному кодексі.

Володимир Лановий: Олігархічний лад не володіє потенціалом, щоби вийти з кризи

З економістом і політиком Володимиром Лановим говорили про майбутнє олігархічного ладу в Україні. Не секрет, що олігархічна модель економіки є згубною для України, вона тягне державу на дно. За останні роки Україна пережила страшне падіння ВВП, але олігархи і далі воліють експлуатувати державу, і далі не бажають платити податки, і далі готові душити всі здорові паростки економічного розвитку. Що буде з Україною, якщо олігархи в подальшому керуватимуть країною у своїх інтересах? Чим все закінчиться для рядових громадян і для нинішніх господарів країни?
– Пане Володимире, в Україні панує олігархічний лад? У чому його специфіка?
Більшість засобів виробництва перебувають у руках олігархічних корпорацій і холдингів, тому можемо вважати, що у нас олігархічний лад. Він використовує потенціал, ресурси та ринки всіх інших учасників економіки, а також експлуатує фінансові, цінові, податкові та кредитні можливості держави. Олігархи по-суті використовують державу, диктуючи їй свою волю. Наслідком є деструктивні процеси, коли основні фінансові та інвестиційні фонди направляються на окремі підприємства олігархів, а це в основному старі підприємства. Ніхто з олігархів нових підприємств не створював. Пінчук побудував один електрометалургійний завод у Дніпрі, але поодинокі випадки тільки підтверджують загальну картину – наявність в економіці підприємств-паразитів, які не конкурують, не переходять на нові технології, не виробляють нові товари, не економлять енергію, а навпаки – забирають собі всю енергію, виробляють морально й технологічно застарілу продукцію, яку не хочуть вже споживати ринки.

24.05.17

Я лишь показываю порохоботам, что их «Святое семейство» заслужило людскую ненависть — Богуцкая

Давайте на минуточку представим себе, что Женя Тимошенко вдруг стала депутатом ВР.

Что, не можете себе представить? А я хорошо представляю, сколько было бы грязи вылито в адрес дважды бывшего премьера ЮВТ.

Представляю себе, сколько оголтелых порохоботов набросились бы, а первым был бы Нусс на боевом олене Олешко, что Тимошенко, сучка крашенная, в парламент Жужу свою протянула…

А теперь давайте на минуточку представим себе, что Женя Тимошенко в одном из интервью сказала бы, что она - ветеран АТО. Воевала на передовой в артиллерийском расчете. Но под другой фамилией, чтобы вдруг никто ее не узнал… Можете себе представить мракобесие Доника и Рычковой? Это было бы похлеще, чем «Тимошенко перехватила Трампа в туалете».

Ну вот. Теперь давайте представим себе, что Женя Тимошенко сфоталась «На Хеллоуин» в футболке с надписью «RUSSIA» и выложила бы фото в ВК и в Инстаграм… Я, например уже вижу заголовки Минстецевских троллей, мол «Какая мамаша, такая и дочка! Это же надо, выперлась в футболке с надписью «Россия»? Еще бы выперлась с надписью «Не смешите мои Искандеры», или с ликом маминого друга Путина в пилотке военного моряка»………….

Ну вот.

22.05.17

Лук'яненко: "Наша державна верхівка підтримує Медведчука"

Український політик, лідер організації "Український вибір" Віктор Медведчук надалі зберігає серйозний вплив в Україні. Усе тому, що в цьому проросійському політику сприяє чинна українська влада.

Про це заявив український дисидент, політик, громадський діяч, перший Надзвичайний і Повноважний Посол України в Канаді Левко Лук'яненко.

"Чому Медведчук досі зберігає такий вплив в Україні? Тому й зберігає, що його підтримує українська влада. Хто персонально – сказати важко, але очевидно: наша державна верхівка підтримує Медведчука", – наголосив Лук'яненко.

На його думку, українська влада підтримує Медведчука, тому що сама не до кінця порвала з Москвою і зберігає з нею старі зв'язки.

21.05.17

Euronews припинить мовлення українською мовою


Телевізійна служба Euronews припинить мовлення українською мовою.

Про йе йдеться на сторінці телевізіійної служби в Facebook, повідомляє Поштівка.

«Українська служба euronews прощається… Після майже 6 років нашої роботи, у неділю, 21 травня, euronews припинить мовлення українською. Дякуємо, що дивилися та читали нас. Всього найкращого! Слава Україні!» – йдеться у зверненні.

19.05.17

Повышение тарифов – латание дыр, которое осенью может стоить власти социального взрыва

Кризис неплатежей населения за энергоносители возникает уже не впервые. Но сегодня люди уже попросту не имеют возможности платить по счетам из-за бедности. Новое повышение тарифов может стать последней каплей.


Об этом в комментарии «Слову и Делу» рассказал экс-министр топлива и энергетики Александр Гудыма, оценивая решение о повышении тарифов на воду.

«Есть показатели общей задолженности всех потребителей перед «Нафтогазом», которые просто ужасны. Хуже всего, что эти долги нечем перекрыть. Нам хотели доказать, что НАК «Нафтогаз» получает прибыль, но прибыль эта - бумажная. Потому что когда предприятия, коммунальная сфера задолжали такие астрономические цифры - это значит, что денег в экономике уже нет. Реальные деньги можно взять только с населения. Притом не с получателей субсидий, а с условного среднего класса, которого у нас уже почти не осталось», - объясняет специалист.

По его словам, когда объективные оценки финансового положения населения и экономики свидетельствуют, что повышать тарифы уже некуда, а нам предлагают именно такой путь - это похоже на латание «дыр».

17.05.17

Третина українців досі не мислять Росію як агресора – письменник


Таку думку в інтерв´ю журналу "Країна" висловив письменник Володимир Єшкілєв, повідомляє Рядок новин.
"Через нерозумну політику Кремля в Україні мільйони ставляться вкрай негативно до Росії. Але соціологічні опитування показують: третина населення залишаються її симпатиками. І це навіть без ОРДЛО і Криму. У нас немає грамотної соціологічної науки, яка б описувала процеси в країні і прогнозувала перспективи. Ще в 1990-х я писав про формування специфічної совкової субкультури на Сході України. Ці процеси ігнорували всі, крім політтехнологів, які їх враховували у передвиборчих кампаніях. Зрештою це вилилося 2014 року у спроби створити Новоросію і в те, що ми зараз маємо в Донецьку і Луганську. Фактично це проігнороване формування совкового культурного субстрату, який не є ні українським, ні російським".
"Оці "пєсні о главном", які нікуди не ділися. Мислення людей змінюється дуже важко. Цінності – дуже консервативна штука. Люди, які світоглядно себе позиціонують як кинуті діти Радянського Союзу, мислять світ інакше. Вони не сприймають Росію як агресора", – зауважує письменник.
Попри зміну гасел, брендів і трендів у суспільстві, його економічна основа і еліти залишаються ті самі, що 2013 року, наголошує він: "Тип паче, принципи дії – скажімо, співвідношення тіньової економіки і легальної, перерозподіл потоків, культура відкатів – залишилися абсолютно незмінні".

Українці випередили німців в скупці польської нерухомості

Poland - нерухомість

Громадяни України скуповують все більше різної нерухомості у сусідній Польщі

Про це свідчать дані Міністерства внутрішніх справ і адміністрації Польщі, повідомляє Поштівка із посиланням на Puls Biznesu.

Згідно з цими даними, в 2014-2015 роках кількість угод в даному секторі сфери нерухомості зросла на 40%, а в 2016 році – вже на 81%.

Крім того, в минулому році українці придбали 22% різних приміщень, куплених іноземцями в Польщі. Для порівняння: німці стали власниками близько 10% приміщень.

Як пише автор матеріалу Ганна Голаса, «східні сусіди Польщі купують також землю». Так, відомство в минулому році видало українцям більше сотні дозволів на придбання землі, що становить 47% всіх дозволів, отриманих іноземцями.

Видання нагадує, що згідно із законом іноземець при покупці нерухомості в Польщі повинен отримати дозвіл Міністерства внутрішніх справ і адміністрації, але це не поширюється на квартири і приміщення для ведення бізнесу.

16.05.17

В Китаї розробили електричний сміттєвоз


Китайський бренд BYD представив на автошоу в Каліфорнії електричний сміттєвоз.

На одній зарядці вантажівка може долати 120 км, - повідомляє Поштівка. Згодом виробники планують цей показник підвищити.

Завод BYD вже має ліцензію на продаж спеціального транспорту в США і Канаду.

За словами автовиробників, кожен такий сміттєвоз дасть можливість економити близько $13 тис. Економії можна досягнути за рахунок зменшення витрат на обслуговування і застосування альтернативних джерел енергії.

Трамп повідомив Лаврову секретну інформацію


Під час зустрічі у Білому домі міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров отримав від президента США Дональда Трампа секретну інформацію щодо "Ісламської держави", яка невідома навіть союзникам США.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на дані офіційних представників адміністрації президента США та авторитетне видання The Washington Post, повідомляє Поштівка.

Натомість радник президента США з питань національної безпеки Герберт Макмастер спростовує інформацію, заявивши, що це не відповідає дійсності.

"Опублікована ЗМІ інформація не є правдивою. Президент не розкривав деталі ніяких військових операцій під час зустрічі. Я був у Овальному кабінеті. Цього не відбувалося", – наголосив Герберт Макмастер.

15.05.17

Журналіст: Нас чекає цілий серіал за участі українського Мюнхгаузена


Порошенко сьогодні переграв не журналістів. Він переграв самого себе.


Відповіді президента і щодо футболки Мишка (вертеп), і щодо програми Марини (не знав), і щодо бізнесу (не чув) свідчать про те, що Україною керує нещира і цинічна людина. Такій людині можна поставити 10000 правильних і гострих запитань, а відповідь буде одна - СЛІПИЙ ТРАСТ.

Порошенко хоче вдруге стати президентом. Тому він і далі говоритиме на чорне біле, факти змішуватиме із емоційними акторськими паузами etc. Нас чекає цілий серіал за участі українського Мюнхгаузена.

Сергій Руденко

10.05.17

Одразу після запровадження ринку землі ціни на неї можуть обвалитися

Згідно з висновками Інституту аграрної економіки НААНУ, одразу після запровадження ринку землі шукатимуть шляхи продажу своїх наділів близько 10% власників. Це в основному люди без спадкоємців, і ті, які перебувають у тяжкій фінансовій ситуації, а також особи, котрі  успадкували землю, і їх нічого з нею не пов'язує, - повідомляє Поштівка.


Приблизно 40% із них готові продати землю за ціною не менше тисячі доларів, а 60% – за ціною не менше семи тисяч доларів за гектар. Тобто більшість хоче одержати пристойну європейську ціну. Проте бажання – це одне, а ринкові реалії – зовсім інше. 10% – це досить серйозна пропозиція, можна сказати її надлишок, а тому, можна очікувати, що ціни впадуть до мінімальних значень, тобто дорівнюватимуть нормативній оцінці. В таких умовах треба застосовувати низку державних регуляторів, вважають вчені-економісти.

Окружний адмінсуд Києва заборонив «земельний» референдум

Окружний адміністративний суд м. Києва ухвалив рішення про заборону проводити референдум проти продажу сільськогосподарської землі за особистою вказівкою президента Петра Порошенка. Про це заявила лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко, повідомили у прес-службі Черкаської обласної парторганізації ВО “Батьківщина”.


Юлія Тимошенко зауважила, що саме Порошенко почав чинити опір референдуму: спочатку через тиск на членів Центральної виборчої комісії (ЦВК), а тепер через тиск на суд. Окрім того, вона повідомила, що більшість членів ЦВК погоджується дати «зелене світло» референдуму, «вони перевірили і підтвердили всі підписи членів ініціативної групи (це 10 059 підписів) та готові завтра проводити засідання ЦВК».

Лідер партії “Батьківщина” зазначила, що дві революції в Україні не призвели до зламу кланово-олігархічної системи, і сьогодні продовжують панувати клани і один з найбільших олігархів – чинний президент.

У разі продовження заборони проведення референдуму, зусиллями 10 тисяч членів ініціативної групи «Батьківщина» самостійно розпочне масовий збір підписів громадян проти продажу сільськогосподарської землі.

09.05.17

Названо країни світу з найбагатшою природою: Україна – 115-а

Фахівці Всесвітнього економічного форуму оприлюднили рейтинг країн світу з найбагатшими природними ресурсами, повідомляє Поштівка.

Travel and Tourism Competitiveness Report провело дослідження, в якому експерти оцінювали 136 країн за такими критеріями: кількість об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО, кількість видів тварин, рослин та заповідних зон. Крім того, спеціалісти досліджували екологію.

Очолила рейтинг Бразилія, другу сходинку посіла Мексика, а третю – Коста-Рика. До топ-10 також увійшли Перу, Китай, Австралія, Таїланд, Танзанія, Іспанія та США, які посіли з четвертої по десяту сходинки відповідно.

Україна опинилася на 115-й позиції. На останньому місці – Молдова.

05.05.17

Лещенко рассказал всей Европе, что на самом деле происходит сейчас в Украине

За прошедшие три года моя страна многое пережила: свержение авторитарного президента Виктора Януковича, оккупацию части ее территории, а также десятки тысяч убитых и раненых. При всем этом сыграла свою роль коррупция. Она ослабила нашу армию и сделала страну легкой добычей России.


Коррупция разрушила национальную валюту и лишила миллионы людей их социальной защиты и рабочих мест. Это заставляет нас ежедневно бороться за честную политику в Украине.

Об этом в статье "Торговая марка Украины при Порошенко — коррупция" пишет народный депутат Сергей Лещенко для немецкого издания Die Zeit.

Два с половиной года назад я стал после 14 лет работы в качестве журналиста, занимавшегося различными расследованиями, депутатом Верховной Рады — украинского парламента. Я писал в то время о политике и был готов столкнуться с реальностью. Но потом я был шокирован цинизмом, свидетелем которого я стал. Парламент Украины является крупнейшим бизнес-клубом Европы, в котором покупка депутатского мандата обязывает к тому, чтобы время от времени нажимать на кнопку для голосования. Однако крупнейший бонус получают втайне от общественности, а именно в результате возможности перераспределять в целях самообогащения государственные деньги.

02.05.17

"Украинский капитализм" представляет из себя гигантскую "коррупционную пирамиду" – Пасхавер

Коррупционность элиты, повсеместные монополии и заточенные под коррупцию формальные и неформальные нормы создают проблемы для реформаторов.


Сложившаяся в Украине социально-экономическая модель представляет собой сеть олигархических монополий, в которых собственники получают свою монопольную ренту под прикрытием политиков и бюрократов. Об этом в своей статье для ZN.UA пишет экономист Александр Пасхавер.

"Наш капитализм" представляет собой сеть монополий, в которых собственники, в союзе и под прикрытием бюрократии и политикума, получают свою монопольную ренту, делясь со своей "крышей". 10–15 человек наверху — это верхушка гигантской коррупционной пирамиды, состоящей из сотни тысяч таких монопольных образований. Это социальная матрица, ткань нашей жизни", – указывает автор.

01.05.17

"Укрзалізницю" розділять, щоб приватизувати, – експерт


Тема з розділенням "Укрзалізниці" – не нова. Одна з ідей поділу на окремі компанії – це підготовка "Укрзалізниці" під приватизацію. Причому, коли це відбувається, приватизовуються більш прибуткові частини, а неприбуткові забирають за безцінь або борги.


Таку думку в коментарі сайту "24" висловив директор консалтингової компанії "Вільям-Інвест-Експерт" Віктор Медвідь.
Розділення компанії призводить до зростання адміністративного персоналу. Відповідно до збільшення накладних витрат, які Укрзалізниця має і так дуже високі. Підстав для покращення якості у такий спосіб не буде, – сказав Медвідь.
Що стосується самої системи поділу великого підприємства на менше, говорить експерт, міжнародний досвід показує, що всі компанії навпаки збільшуються до вимог Антимонопольного комітету, поки їх примусово не розділять.

Бо чим більша компанія, тим вона, за словами Медведя, ефективніша, нижчими є накладні витрати, ефективніше використовуються основні оборотні кошти. Чим менша компанія, тим більше банківських рахунків, бухгалтерії, директорів тощо, підкреслює експерт.