15.12.23

Росію вигнали з Дунайської комісії

Дунайська комісія на 100-й сесії постановила, що Росія не може бути її членом.

Danube Commission

Дунайська комісія вчора на своїй 100-й ювілейній сесії під головуванням України вирішила, що членство Росії є несумісним з огляду на її ракетні та безпілотні удари по Нижньому Дунаю.

“Після того, як у листопаді Росія не була обрана до Міжнародного суду ООН, IMO, ЮНЕСКО та ОЗХЗ, Росія зазнала ще однієї дипломатичної поразки в Дунайській комісії, одній із найстаріших міжнародних організацій у світі”, – написав в X міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

РФ має вийти з Дунайської комісії до 29 лютого 2024 року. В іншому випадку члени більше не визнаватимуть своїх зобов’язань перед РФ згідно з установчою Белградською конвенцією.

Кулеба наголосив, що це рішення є належною відповіддю на порушення принципів вільного та безпечного судноплавства на Дунаї.

Для довідки

Дунайська комісія (Danube Commission) – це міжнародна організація, заснована Конвенцією про режим судноплавства на Дунаї. Її підписали у Белграді 18 серпня 1948 року.

Членами Дунайської Комісії є Австрійська Республіка, Республіка Болгарія, Угорська Республіка, Федеральна Республіка Німеччина, Республіка Молдова, Російська Федерація, Румунія, Республіка Сербія, Словацька Республіка, Україна і Республіка Хорватія.

Країнами-спостерігачами при Дунайській Комісії є Королівство Бельгія, Грецька Республіка, Республіка Кіпр, Королівство Нідерландів, Турецька Республіка, Французька Республіка, Республіка Чорногорія, Чеська Республіка.

Україна набула членства в Дунайській Комісії у 1949 році.

З 1954 року Комісію розташовано у м. Будапешт. Офіційними мовами Дунайської Комісії є німецька і французька (до виключення РФ була і російська).