08.06.19

Військові прокурори Матіоса продовжують кошмарити цивільний бізнес за допомогою «маски-шоу»


Військова прокуратура Південного регіону розіслала пафосний прес-реліз про те, як слідчі і прокурори влаштовують маски-шоу і кошмарять бізнес.


Про це повідомляє Аргумент“.

У пресрелізі повідомляється, що слідчий відділ Білгород-Дністровського ВП ГУНП в Одеській області, під процесуальним керівництвом Військової прокуратури Білгород-Дністровського гарнізону Південного регіону України та оперативним супроводом Служби безпеки України в Одеській області та спецпідрозділу Державної прикордонної служби 10-го мобільного прикордонного загону (ДОЗОР), здійснює досудове розслідування кримінального провадження, розпочатого за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, за фактом продажу рефрижераторного судна ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» “Микола Савицький” нібито за значно заниженою вартістю.

Слідчі і прокурори досліджують питання можливого привласнення коштів підприємства посадовими особами УДП шляхом продажу в 2019 році цього суховантажного судна ТОВ «Металіка» через електронні торги на електронному майданчику «Prozorro.sale» за ціною 3 млн 475 тис. грн (при початковій ціні продажу — 3 млн 440 тис. грн). Разом з тим, згідно з технічними характеристиками судна, його вага становить понад 1200 тонн. З урахуванням середньої ринкової вартості металобрухту у розмірі 6000 грн за 1 тонну, мінімальна вартість зазначеного судна повинна становити близько 7 млн грн, що більш ніж вдвічі перевищує ціну, за яку судно було фактично реалізовано, — пишуть військові прокурори.

Після прочитання цієї інформації виникає кілька запитань, — пише видання.


По-перше, яке відношення до діяльності громадських суб’єктів господарювання має Військова прокуратура, яка здійснює нагляд за виконанням законів у Збройних Силах України, Державній Прикордонній службі України, Національної Гвардії, СБУ та інших військових формуваннях?

По-друге, чому Військова прокуратура розголошує дані слідства, з яких, до речі, ніяк не проглядається «можливе привласнення коштів підприємства»? Адже судно — ще не металобрухт. Грамотні слідчі до своїх арифметичних підрахунків доклали би щонайменше вартість переробки судна на металобрухт.

По-третє, чому Військова прокуратура приїхала вилучати документи в Дунайське пароплавство, а не вилучати сервера електронного майданчика «Prozorro.sale»? Адже судячи з повідомленням, саме там встановлювалася ринкова ціна продажу. Відомо, що система Prozorro забезпечує відкриту продаж товарів і послуг за найбільш вигідною ціною на основі вільної та чесної конкуренції. І якщо справедлива ціна не була забезпечена — треба пред’являти претензії до Prozorro, а не до того хто виставив товар на відкриті торги.

По-четверте, навіщо було влаштовувати цей спектакль на публіку з озброєним загоном спецпризначення? Хтось збирався чинити опір?

По-п'яте, навіщо Військовій прокуратурі потрібно робити так багато пафосного самопіару на справі, яка явно не має жодних перспектив? Чи не відпрацьовують підлеглі Матіоса чиєсь замовлення, вторгаючись з гучними криками явно не в свою сферу діяльності і нападаючи на бізнес?

Незалежно від відповідей на ці питання, неадекватні і показушні дії військових прокурорів і застосування збройних спецпідрозділів явно не додають інвестиційної привабливості українській економіці. І справа не тільки в інвестиціях — бізнес не може ефективно працювати при атаках автоматників і залякуванні з боку держави. Проте, незважаючи на всі озвучені старою і новою владою обіцянки про те, що бізнес перестануть кошмарити і ліквідують маски-шоу, віз зі спецназівцями і нині там.