29.04.24

Україна не лише виживе, а й зможе процвітати у майбутньому, — Блінкен

Початковий план Путіна стерти Україну з карти та включити її до складу Росії — провалився. Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен.

Він зазначив, що коаліція в Європі та за її межами допомогла українцям вистояти та продовжить підтримувати Київ у боротьбі з російською агресією. Блінкен також додав, що існує план, який дозволить Україні досягти успіху.

“Це сильна країна: у військовому, економічному та демократичному плані”, — наголосив американський дипломат.

За його словами, Росія слабша економічно, слабша у військовому відношенні, враховуючи знищення багатьох її сил.

“І вона слабша дипломатично в більшій частині світу. Водночас українці об’єднані так, як ніколи раніше. У тому числі вони об’єдналися проти Росії, чого не було до 2014 року, коли Росія здійснила першу агресію проти України. І альянс НАТО ніколи не був настільки сильним, як із Фінляндією та Швецією. І, звичайно ж, лише за два роки Європа винятково відійшла від залежності від російських енергоносіїв. Усе це є величезною стратегічною невдачею для Росії. Путін прискорив багато речей, яких він прагнув запобігти. Європейський Союз розпочав переговори про вступ з Україною, це найкращий шлях до поглиблення української демократії. Все це є найрішучішою відповіддю Путіну, тому що це означає, що Україна не лише виживе, а й зможе процвітати у майбутньому, — заявив держсекретар США Ентоні Блінкен.

27.04.24

У квітні 2022 року "зелена влада" планувала здати росії суверенітет України, цьому запобіг Джонсон - Die Welt

Через кілька тижнів після російського вторгнення в Україну могла бути укладена мирна угода. Умови припинення війни були прописані у проєкті договору на 17 сторінках, який сторони узгодили 15 квітня 2022 року. Росія вимагала від України нейтралітету, обмеження кількості військових, зброї, техніки та авіації. Окуповані території мали залишитися за Росією.

Про це пише німецьке видання Die Welt з посиланням на документ, який є у їхньому розпорядженні, повідомляє Поштівка.

Лише кілька пунктів залишилися неузгодженими, їх мали обговорити особисто очільник Росії Володимир Путін і президент Володимир Зеленський на саміті, але цього так і не відбулося.

Видання зазначає, що відразу після початку війни російська та українська сторона почали переговори між собою про припинення бойових дій. Москва намагалася змусити Київ здатися за столом переговорів.