18.03.24

У Сенаті США впевнені, що з новою допомогою Україна зможе повільно відтісняти окупантів

Додаткове американське фінансування українських військ не призведе до кардинального прориву на полі бою, однак дасть змогу поступово відтісняти росіян.

Про це заявив голова Комітету збройних сил Сенату США Джек Рід, повідомляє "Голос Америки".

За його словами, якщо американські законодавці затвердять додаткову допомогу для України, то ЗСУ до кінця року будуть повільно відтісняти росіян. Кардинального прориву не передбачається.

Також голова комітету припустив, що вже з додатковою допомогою від США українська армія зможе перейти в наступ наступного року.

"Наступного, 2025 року, має бути нова наступальна операція, яка, сподіваюся, дасть їм змогу встановити вогневий контроль над Кримом", - сказав Рід.

Він вважає, що це значно ускладнить становище росіян і змусить їх сісти за стіл переговорів.

Також сенатор закликав законодавців США затвердити додаткове фінансування для України.

"Ми повинні ухвалити законопроєкт про додаткове фінансування. Ми повинні буквально дати їм зброю, артилерію і боєприпаси, щоб виконати роботу", - додав сенатор.

За його словами, росіяни наразі можуть здійснювати тиск на українську армію і перейшли до більш звичного для них типу війни. Йдеться про фіксовані позиції, бункери та щільне мінування.

17.03.24

Європа зіткнулася з величезною дірою у витратах НАТО на оборону, - Financial Times

Багато країн ЄС з найбільшим дефіцитом мають високий рівень боргу та бюджетного дефіциту.

Європейським членам НАТО необхідно вишукувати додаткові 56 мільярдів євро на рік, щоб досягти цільового показника оборонних витрат альянсу, але за останнє десятиліття дефіцит скоротився вдвічі, згідно з дослідженням німецького інституту Ifo для видання Financial Times.

Дослідження показало, що багато країн ЄС, у яких найбільше бракує мети НАТО з оборонних витрат на рівні 2 відсотків валового внутрішнього продукту, включно з Італією, Іспанією та Бельгією, також мають один із найвищих рівнів боргу та бюджетного дефіциту в Європі.

Прагнення 32 членів очолюваного США альянсу збільшити видатки на оборону у відповідь на повномасштабне вторгнення Росії в Україну посилює бюджетний тиск у Європі в період низьких темпів зростання і коли багато країн посилюють свої бюджетні плани. Економісти кажуть, що через це відстаючим країнам буде складніше подолати розрив.

13.03.24

Угорщина викликала посла США після заяви Байдена про зустріч Орбана і Трампа

Угорщина викликала посла США через заяви президента Джо Байдена про угорського прем'єр-міністра Віктора Орбана, що він "прагне диктатури". Про це повідомляє Reuters з посиланням на МЗС Угорщини.

Глава МЗС Угорщини назвав заяви Байдена про Орбана "брехнею" і "серйозною образою". Він наголосив, що такий погляд на угорського прем'єр-міністра є проблемою для двосторонніх відносин між Угорщиною і США.

Такий спосіб мислення президента та адміністрації Демократичної партії (США - ред.) є важким тягарем для наших двосторонніх відносин

Після виступу МЗС Угорщини, речник посольства США зазначив, що посол завжди готовий обговорити стан демократії в Угорщині з угорським союзником.

Нагадаємо, що президент Джо Байден розкритикував Дональда Трампа за зустріч з Віктором Орбаном, вважаючи, що угорський прем'єр-міністр "шукає диктатури". Раніше Орбан зустрівся з Трампом у Флориді.

Також відомо, що зустріч Орбана і президента України Володимира Зеленського не відбудеться, допоки Київ не поверне права угорській національній спільноті на Закарпатті. Глава МЗС Угорщини вважає, що українська сторона не конструктивно відреагувала на вимоги Будапешта.

07.03.24

Вікторія Спартц: "Якомога швидше"

Війна в Україні: Сполучені Штати не можуть програти Росії та Китаю, але не можуть перемогти з Байденом на чолі.

За даними ЗМІ та невдалого зовнішньополітичного істеблішменту: "ви або підтримуєте надання Україні необмеженої кількості чистих чеків, виписаних американськими платниками податків, поки кордони Америки перетинаються (нелегальними мігрантами – Ред.), або ви пропутінські". Ніщо не може бути так далеким від істини. Це не бінарний вибір. Це просто ще один хибний вибір, наданий нам тими ж кмітливими «інтелектуалами», які подарували нам В’єтнам та Ірак і з ганьбою повернули Афганістан Талібану.

Як людина, яка більше десяти років займалася бізнесом і фінансами, я балотувалася до Конгресу, аби виправити наш руйнівний державний борг, зламану систему охорони здоров’я та обтяжливі правила. …мені довелося взяти безпосередню участь у серйозних кризах національної безпеки за кордоном – мати справу з евакуацією американців з Афганістану та великою війною в Європі. Можливо, я могла би написати книгу про все те, чого навчилася, перебуваючи в Європі, на Близькому Сході та на фронті розтерзаної війною Україні, але зараз не час писати книги. Письменників у нас і так забагато. Це нагадує мені слова Цицерона під час падіння Римської республіки: «Часи погані. Діти вже не слухаються батьків, і кожен пише книжку».

01.03.24

Україна може закуповувати боєприпаси в Балканських країнах лише через посередників - експерт

Україна може купувати боєприпаси у Балканських країн лише через третіх осіб через внутрішнє законодавство цих країн.

Балканські країни відмовляються напряму постачати озброєння та боєприпаси в Україну, проте роблять це через треті країни. Про це заявив військовий експерт Дмитро Снєгирьов.

"Напряму ні. Сербія, наприклад, постачає через треті країни. Але це вже згідно з їхнім внутрішнім законодавством. Тут питань немає. Болгарія через треті країни працює. Виробництво є, вони працюють активно", - сказав Дмитро Снєгирьов.

За його словами, зараз спостерігається велика конкуренція на ринку боєприпасів, проте варто зазначити, що зростає виробництво артилерійських снарядів. Зокрема, німецький завод заявив про плани вдвічі збільшити виробництво таких снарядів у 2023 році.

"Така динаміка свідчить про зростання виробництва артилерійських снарядів попри заяви російської сторони, що оборонно-промисловий комплекс Європи не готовий працювати. Навпаки – працюють цілодобово і як то кажуть в три зміни", - зазначив експерт.

Експерти зазначають, що на ринку озброєння зараз жорстка конкуренція, а росія досі використовує свій вплив на країни, які мають боєприпаси радянського зразка для того, щоб Україна не отримувала снаряди. Водночас, у Балканських країнах досі є склади з радянським озброєнням, яке можна купити дешевше, ніж натівське. Проте, деякі такі країни досі відмовляються постачати цю зброю і боєприпаси Україні, адже тримають їх як свій національний запас для збереження своєї обороноздатності.

Додатково

Абсолютна більшість озброєння ЗСУ до початку повномасштабного вторгнення була тою чи іншою мірою радянською спадщиною. Тому саме озброєння, запчастини до нього і боєприпаси виробляються здебільшого на території держав колишніх членів Варшавського договору. Частина держав, де є необхідні Україні боєприпаси, є ворожими - рф та білорусь. Від інших постсоціалістичних країн, що вступили до ЄС (Польща, Чехія та ін.), Україна отримувала усю посильну допомогу.

Однак, залишається група Балканських держав, які, попри євроінтеграційні процеси у деяких з них та підтримку України, досі перебувають під значним впливом російської федерації. У цих державах друзі росії досі при владі та суттєво впливають на політику своїх країн. На практиці це проявляється у тому, що попри здебільшого підтримку України вони відмовляються напряму постачати нам озброєння та боєприпаси. Тому, Україна змушена закупляти боєприпаси у цих країнах через низку посередників.